adaptacja
-
Nowy kompleks biurowy Google z największą w USA pompą ciepła
2017-12-13
Google wykorzysta największą w Stanach Zjednoczonych pompę ciepła do zapewnienia komfortu cieplnego w nowym kompleksie biurowym budowanym obecnie w Dolinie Krzemowej - rezygnując całkowicie z wykorzystania paliw kopalnych w obiekcie.
Więcej
-
Zmiany klimatu są już w Warszawie – przygotuj się! Wywiad z dr Wojciechem Szymalskim
2017-12-11
Zmienia się klimat, zmienia się również myślenie o adaptacji do jego zmian. W wielu miastach powstają strategie, których celem będzie takie zarządzanie przestrzenią miejską, aby wyeliminować lub ograniczyć negatywny wpływ zmian klimatu na życie i komfort mieszkańców. Warszawa przygotuje taką strategię w Polsce jako pierwsza.
Więcej
-
Mapa Klimatyczna m.st. Warszawy – praktyczny poradnik o zagrożeniach klimatycznych w Warszawie
2017-12-10
Warszawa, tak jak wszystkie duże metropolie na świecie musi przygotować się na nowe warunki klimatyczne.
Więcej
-
Miasta i budynki przyszłości: żywe, samowystarczalne i zgodne z naturą
2017-12-05
Budynki żywe, niewidzialne, zgodne z naturą, elastyczne, zmieniające się w czasie i samowystarczalne. Oto pięć scenariuszy budynków i miast przyszłości według Natalii Hatalskiej, autorki raportu „Living buildings. Przyszłość biurowców”
Więcej
-
Jeśli uwierzysz, że możesz powstrzymać zmiany klimatu - zrobisz to
2017-12-04
Osoby, które wierzą, że poprzez indywidualne działania, chociażby przykręcenie termostatu, mogą osobiście przyczynić się do powstrzymania zmian klimatu, z dużo większym prawdopodobieństwem wprowadzają te działania w życie.
Więcej
-
Fundacja InE poszukuje konsultanta od finansowania przedsięwzięć
2017-12-01
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju poszukuje konsultanta ds. inwestycyjno-finansowych przy tworzeniu Strategii Adaptacji do zmian klimatu w projekcie LIFE+. PRZEDŁUŻAMY TERMIN NABORU do 8 grudnia 2017.
Więcej
-
Paryskie Kultury Ogrodowe 100 hektarów zielonych dachów i ścian
2017-12-01
W Paryżu do 2020 r. ma powstać 100 hektarów zielonych dachów i porośniętych roślinnością ścian. Aż jedna trzecia z tej powierzchni ma służyć ogrodnictwu miejskiemu.
Więcej
-
Adaptacja do zmian klimatu w warunkach ekstremalnych, czyli o polityce klimatycznej i rozwojowej w Bangladeszu
2017-11-29
Bangladesz znamy przede wszystkim z metek przyszytych do koszulek, które kupujemy w sklepach sportowych. Jednak warto poznać ten kraj bliżej. Jest on bowiem najbardziej narażony na skutki zmiany klimatu i jednym z największym biorców funduszy pomocowych, przeznaczanych na działania adaptacyjne. Jak radzi sobie ten najbiedniejszy kraj świata ze zmianami klimatycznymi i przystosowaniem się do nich?
Więcej
-
Drzewa tlenowe pochłaniacze dwutelnku węgla
2017-11-24
Drzewo Oxytree to roślina regulująca klimat o wyjątkowych właściwościach. Do takich roślin zalicza się takie gatunki, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. W Polsce powstaje coraz więcej plantacji, które sprawdzają jak ten nowy gatunek poradzi sobie w Polsce.
Więcej
-
Ekspert: zmiany klimatyczne wpływają na miasta
2017-11-20
Miasta jednocześnie są pod wpływem globalnych zmian klimatycznych, ale same też modyfikują lokalne warunki klimatyczne m.in. poprzez tzw. miejskie wyspy ciepła.
Więcej
-
Leczenie objawowe
2017-11-16
Jak mówi przysłowie: „Katar nie leczony trwa aż 7 dni, a leczony tylko 7”. W każdym razie na leczenie wydamy więcej, niż nie lecząc się a skutek będzie ten sam. Może właśnie dlatego wolimy adaptację do zmian klimatu od ochrony klimatu.
Więcej
-
Nowe przepisy w sprawie selektywnego zbierania odpadów
2017-11-10
1 lipca 2017r. weszły w życie nowe przepisy w sprawie sposobu selektywnego zbierania odpadów, które ustanowiły jednakowy model zbierania śmieci na terenie całego kraju.
Więcej
-
Nabory na dofinansowanie ekologicznych projektów
2017-10-30
NFOŚiGW prowadzi ponad 40 naborów na dofinansowanie ekologicznych projektów.
Więcej
-
Przygotujmy się na zmiany klimatu
2017-10-27
Warszawa, jak i wiele innych miast na świecie, narażona jest na ekstremalne zjawiska, jak susze, powodzie czy silny wiatr. Skutkami tego typu zdarzeń oraz ich łagodzeniem i zapobieganiem będzie wkrótce zajmowała się Strategia adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy.
Więcej
-
Zielone dachy – korzyści dla mieszkańców miast i klimatu
2017-10-25
Zielone dachy w miastach mogą pomóc poprawić komfort życia mieszkańców i osiągnąć wiele korzyści estetycznych. Przede wszystkim jednak mają liczne walory ekologiczne. Znane są wyniki badań wykazujące m.in. pozytywny wpływ dachów zielonych na warunki klimatyczne w miastach (zmniejszają efekt miejskiej wyspy ciepła, poprawiają jakość i zwiększają wilgotność powietrza). Pełnią także funkcje termoizolacyjne (poprawiają efektywność energetyczną w budynkach, ograniczając konieczność nadmiernego używania klimatyzacji latem i ogrzewania zimą).
Więcej
-
Energia dla klimatu - dołącz do nas!
2017-10-20
Stwórz własny projekt ochrony klimatu w Krakowie.
200 miast na świecie, 24 godziny kreatywnej pracy, gorące dyskusje, łączenia na żywo – tak będzie wyglądać kolejna edycja Climathonu w Krakowie. Startujemy 27 października w Ambasadzie Krakowian o godzinie 13:00.
Więcej
-
Fotokatalizator oczyści powietrze, wodę, powierzchnię
2017-10-09
Badaczka z Gdańska modyfikuje fotokatalizatory - tak, aby były aktywne już pod wpływem promieniowania z zakresu światła widzialnego. Jej osiągnięcia przybliżają nas do lepszych rozwiązań, służących do oczyszczania powietrza, wody czy gleby.
Więcej
-
Stadion Narodowy najjaśniejszym punktem na mapie Warszawy
2017-10-08
Stadion Narodowy pozostanie najjaśniejszym punktem na mapie stolicy nawet po tym, jak wygasną fajerwerki po wygranej Polski na Czarnogórą i awansie reprezentacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji 2018. Sytuację tę pokazuje mapa klimatyczna Warszawy na portalu adaptcity.pl
Więcej
-
Publikacje EKOMIASTO#nowe spojrzenie na miasto
2017-09-25
Cztery publikacje opracowane na Uniwersytecie Łódzkim stanowią kompendium wiedzy na temat zrównoważonego, inteligentnego i partycypacyjnego rozwoju miast.
Więcej
-
Ruszyły prace nad narodową strategią ochrony polskich pszczół
2017-09-18
Do wiosny 2018 r. ekolodzy, naukowcy, pszczelarze oraz obywatele mają wypracować Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających - zapowiedziało Greenpeace.
Więcej
-
Europejscy naukowcy ostrzegają przed falami supergorąca
2017-09-11
Według raportu Komisji Europejskiej postępujące ocieplenie klimatu sprawi, że wiele części świata, w tym Europa, będzie doświadczało pogody nawet niebezpiecznej dla życia. Zagrożenie ma wynikać z połączenia wysokich temperatur i dużej wilgotności.
Więcej
-
Polsko, bądź mądra przed szkodą
2017-09-01
W pierwszej połowie sierpnia przez Polskę przeszła fala nawałnic, burz z bardzo silnymi wiatrami i opadami. Szczególnie ucierpiały tereny położone w województwie pomorskim. Dziesiątki tysięcy zniszczonych domostw, gospodarstw rolnych, obiektów infrastruktury. Straty i tragedie ludzkie są ogromne.
Więcej
-
Łódź liderem przebudowy ulic przyjaznych pieszym i kierowcom
2017-08-31
Pierwszy w Polsce woonerf powstał w Łodzi na ulicy 6 Sierpnia. Łódź stała się liderem takiej przebudowy ulic, aby zarówno kierowcy, piesi oraz rowerzyści mogli z nich korzystać bez konfliktu: właśnie zakończyła się przebudowa ulicy Pogonowskiego.
Więcej
-
„Zielony” budżet obywatelski Katowic, Łodzi i Poznania
2017-08-28
Coraz więcej polskich miast decyduje się na uruchomienie procedury budżetu obywatelskiego, która pozwala na uspołecznienie polityki budżetowej jednostki terytorialnej. Dominującymi obszarami są: zielona infrastruktura oraz ochrona powietrza i atmosfery.
Więcej
-
Relacja ze Światowego Kongresu Zielonej Infrastruktury
2017-07-31
W czerwcu 2017 odbył się w Berlinie World Green Infrastructure Congress, w którym wzięło udział blisko 800 uczestników z całego świata.
Więcej
-
Konsultacje społeczne "uchwały antysmogowej" dla Mazowsza
2017-07-24
Od 20 lipca do 18 sierpnia można konsultować uchwałę antysmogową dla Mazowsza.
Więcej
Poprzednia strona Następna strona