OZE


Szanse rozwoju energetyki morskiej w Polsce – debata on line

2018-11-28
galeria
30 listopada o godzinie 11.00 odbędzie się debata ekspercka na temat szans rozwoju energetyki morskiej w Polsce. Debata będzie miała charakter 1,5 godzinnego webinarium i będzie transmitowana on line w czasie rzeczywistym.

Debata skoncentruje się na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej i wykorzystaniu do tego doświadczeń brytyjskich. Udział w niej wezmą: Katarzyna Michałowska niezależny ekspert, Tobiasz Adamczewski WWF, Paweł Przybylski PSEW i Siemens Gamesa Renewable Energy Sp. z o.o., Arkadiusz Sekściński PGE E. Odnawialna S.A. Debatę poprowadzi Krystian Derski redaktor naczelny portalu www.wysokienapiecie.pl. Transmisja spotkania odbędzie w czasie rzeczywistym na profilu FB Instytutu na rzecz Ekorozwoju, FB chronmyklimat oraz portalu chronmyklimat.pl tutaj. Zapis debaty zostanie udostępniony na stronie internetowej Instytutu na rzecz Ekorozwoju oraz portalu chronmyklimat. pl.

Debata została przygotowana przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju przy współpracy Ambasady Brytyjskiej w Warszawie oraz projektu Make Europe Sustainable for All.

Tematyka debaty

Od kilku lat offshore rozwija się bardzo dynamicznie w Europie Zachodniej. W Wielkiej Brytanii, Niemczech i Danii powstało już wiele farm wiatrowych, które zasilają sieć energetyczną zieloną energią. Duża liczba nowych projektów jest w trakcie przygotowywania i będzie budowana w kolejnych latach na wodach Morza Północnego i Morza Bałtyckiego. W Polsce, mimo bardzo dobrych warunków do rozwoju tej gałęzi energetyki, nie ma jeszcze żadnej działającej morskiej farmy wiatrowej.

Podczas debaty zostaną poruszone następujące tematy:

1.    Stan morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – co już osiągnęliśmy, a co jest jeszcze do zrobienia?

2.    Przyczyny opóźnienia offshore’u w Polsce w stosunku do krajów zachodnich

3.    Zalety i zagrożenia związane powstaniem morskich farm wiatrowych


Wydarzenie jest częścią projektu "Make Europe Sustainable for All"