Nauka o klimacie


Premiera książki "Maniutka ratuje świat" pióra Joanny Krzyżanek

2021-02-10
galeria
To prawdziwa gratka nie tylko dla przedszkolnych ekologów i pasjonatów natury, ale dla wszystkich, którym nieobojętne są losy naszej planety i jej kondycja (...)

Poznajemy Maniutkę, charyzmatyczną dziewczynkę w wieku nieokreślonym („mam tyle lat, ile mam”) oraz jej przyjaciela Zadziorka (nie pytajcie, kim jest Zadziorek – jest po prostu Zadziorkiem), wyłowionego z budyniu malinowego. Zadziorne małe stworzonko, równie energiczne i otwarte na świat co Maniutka, staje się nieodłącznym jej towarzyszem i wraz z nią doświadcza różnych rzeczy, ale też uczy się wiele o świecie i jego funkcjonowaniu." ( z recenzji Qlturaslowa.pl)

Maniutka to rezolutna dziewczynka, która mieszka w Starym Knedelkowie. Kocha swoje miasteczko, okolicę i kocha przyrodę. Martwi ją to, że nie wszyscy dbają o swoje najbliższe otoczenie i o naszą planetę, a po tym, jak redaktor Framuga zapowiedział w telewizji nadciagającą katastrofę klimatyczną, Maniutka postanowiła działać:
– Muszę uratować świat!
Czy dziewczynce uda się przekonać sąsiada Gęborka, żeby zrezygnował z foliowych torebek? Czy pod jej wpływem mama przestanie używać nieekologicznych opakowań? I wreszcie, co może zrobić sama Maniutka, żeby na Ziemi było mniej śmieci?

Joanna Krzyżanek, miłośniczka liter i gałgankowych gąsek, to pisarka mająca w swoim dorobku literackim już kilkadziesiąt tytułów dla dzieci, które oprócz niewątpliwego uroku i ciekawych historyjek oferują czytelnikom również wiele cennych rad, uczą czytać i pisać, a także wprowadzają ich w świat gotowania.

Książka do kupienia na stronie wydawnictwa

KUP KSIĄŻKĘ