Nauka o klimacie


Klimatyczna bzdura roku 2020

2021-01-27
galeria
Jak co roku portal Nauka o klimacie , wytypował kilka najciekawszych wypowiedzi na temat klimatu, nie koniecznie zgodnych z ustaleniami świata nauki. Przez najbliższych kilka dni każdy może oddać swój głos na wypowiedź, którą uważa za ... no właśnie, tu sobie sami dopowiedzmy.

Pomimo pełnej zgodności liczących się w świecie instytucji i zespołów naukowych zajmujących się badaniami klimatu oraz przytłaczających dowodów naukowych potwierdzających, że dominującym czynnikiem odpowiedzialnym za globalne ocieplenie jest antropogeniczna emisja gazów cieplarnianych wielu Polaków wciąż żyje w klimatycznym Matrixie, nie tylko odrzucając stanowisko nauki, lecz wręcz dumnie obnosząc się ze swoją niewiedzą w mediach. Ich twierdzenia regularnie omawiamy w portalu NaukaoKlimacie.pl oraz podsumowujemy w ramach plebiscytu Klimatyczna bzdura roku.

W tegorocznym plebiscycie zwyciężyli eksperci, którzy na zlecenie PGE Górnictwo Przemysłowe i Energetyka Konwencjonalna przygotowali kuriozalną w treści "opinię naukową", przedstawioną w odpowiedzi na pozew sądowy ze strony Greenpeace Polska. Szczegółowa klasyfikacja poniżej.

Konkurs dla głosujących rozstrzygnięty zostanie w najbliższych dniach.

 

Do czołówki najlepszych bzdurnych wypowiedzi weszli:

  • Eksperci PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:

„(…) lansowana w Raporcie IPCC teza dotycząca negatywnego wpływu antopogennego  CO2 na klimat, jest szeroko krytykowana przez naukowców na całym świecie (…)”

  • Michał Woś:

„Są różne teorie naukowe co do wpływu samego dwutlenku węgla – to, że on jest na świecie i w jakiś sposób wpływa na zmiany klimatu to większość naukowców się zgadza; czy głównie czynniki antropogeniczne pochodzące od człowieka – niektórzy stawiają znak zapytania”

  • Adam Gawęda:

„Dwutlenek węgla jest uważany za gaz cieplarniany (…). Teorie na ten temat są różne”

 

Te, oraz wiele innych ciekawych wypowiedzi znajdziecie na portalu Nauka o klimacie. Głosowanie trwa!