Nauka o klimacie


Co się dzieje z pogodą? Dlaczego klimat się zmienia

2020-11-05
galeria
Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą książkę  edukacyjną spod znaku Amberka - Co się dzieje z pogodą? Dlaczego  klimat się zmienia - Laury Ertimo z ilustracjami Mari Ahokoivu.
Najnowsza, pięknie ilustrowana, mądra i przystępna książka edukacyjna dla dzieci (i nie tylko!) o zmianach klimatycznych, kupiona przez wydawców już w 14 krajach.

Przyprawiona humorem i ubarwiona wyrazistymi ilustracjami opowieść, przeplatana wyjaśnieniami i przykładami z historii, geografii, chemii, fizyki i biologii - zainteresuje każdego. Książka przybliża jeden z podstawowych problemów nie tylko dla przyszłości świata, ale i dla naszej codzienności - zmiany klimatyczne. Wskazuje też drobne kroki, które mogą pomóc uchronić przed katastrofą ekologiczną, a także pozwolą nam zdrowiej i bezpieczniej żyć.

Lotta i Kasper nie rozumieją, dlaczego znowu nie będą mieć magicznych śnieżnych świąt Bożego Narodzenia, które znają tylko z pocztówek. Postanawiają więc sami sprawdzić, co tak naprawdę dzieje się z pogodą.

I udają się w podróż w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

A towarzyszy im pewien bardzo zły i złośliwy stwór…

Książkę można kupić TUTAJ